Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Купувати землю зможуть лише громадяни України

0 18

З проекту закону “Про ринок землі” виключено положення про можливість купівлі землі с/г призначення юридичними особами. Про це заявив на прес-конференції заступник голови державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний.

“Ми запропонували, що лише громадяни України зможуть купувати землю і набувати право власності на неї”, — зазначив М.Калюжний.

За його словами, проектом закону “Про ринок землі” передбачено створення Фонду земель с/г призначення, який буде підпорядкований або Кабінету міністрів України, або Міністерству аграрної політики та продовольства. “Фонд буде займатися викупом земель у громадян, якщо ті захочуть її продати, крім того, Фонду буде передано майже 3 млн га землі тих громадян, які отримали паї, проте не користуються ними, та не оформили право власності на землю”, – заявив М.Калюжний. Крім того, Фонд зможе продавати землю, або здавати її в оренду. “Передбачається, що якщо громадянин захоче продати землю, то він повинен в першу чергу повідомити про це Фонд, сусідів, місцеві органи влади, та фермерів, які працюють у населеному пункті, де знаходиться земля. Тобто ці категорії мають першочергове право на викуп землі. Якщо протягом місяця ніхто не зацікавився, то власник може продати землю кому захоче”, — зазначив М.Калюжний.

Теги:

право власності на землю

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар