Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Культовий дитячий серіал заборонили в Нідерландах

0 14

Один з найпопулярніших дитячих художніх фільмів за всю історію радянського кінематографа п’ятисерійний фільм “Гостя з майбутнього” заборонили в Амстердамі. Фільм і зараз регулярно показують на телебаченні, і мало хто з дітей і їх батьків на пострадянському просторі не пам’ятає в подробицях цього фільму.

Міський суд Амстердама задовольнив позов неурядової правозахисної організації «Хьюман Райтс Вотч» і заборонив цей фільм.

На думку голландських представників цієї організації, дитячий багатосерійний фільм «Гостя з майбутнього» пропагує, ні більше ні менше, дискримінацію на основі сексуальної орієнтації.

Як доказ позивач надав висновок проведеної культурологічної експертизи, в якій було вказано, що «У вивченому експертами аудіовізуальному творі є приховані ознаки присутності пропаганди сексуальної дискримінації, зважаючи на задіяння як головних негативних персонажів, і зіставлення їх з позитивними гетеросексуальними героями, двох осіб однієї статі, що належать до однієї соціальної групи і мають взаємну приязнь».

На підставі цього, здавалося б, курйозного висновку голландських експертів-культурологів суд прийняв рішення задовольнити позов і ввести заборону на трансляції в ефірі і поширення на носіях фільму «Гостя з майбутнього» на всій території Голландії. Напевне, аби не травмувати тонку душевну організацію представників сексуальних меншин.

Це вже не перший випадок заборони радянських дитячих фільмів в Голландії, пов’язаних з позовами борців за права сексуальних меншин. Пару місяців тому (21-го травня) цей же суд виніс аналогічну ухвалу стосовно фільму «Тимур і його команда». У поданому тоді позові говорилося про те, що фільм є агресивною пропагандою гетеросексуальних стосунків серед підлітків, і ущемлює права гомосексуалістів, демонструючи суспільству їх функціональну репродуктивну неповноцінність.

Всі напевно пам’ятають, що Тимур, в своїй війні проти садово-дачних хуліганів вибрав собі в помічниці дочку червоного командира Євгенію і надавав їй всілякі знаки уваги.

Теги:

“Гостя з майбутнього”

Джерело:

fognews.ru

Залиште коментар