Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ заборонив цікавитися родичами чиновників

0 14

Збір, зберігання, використання і розповсюдження конфіденційної інформації про громадянина без його згоди є втручанням в його особисте і сімейне життя і допускається тільки у випадках, передбачених законом.

Це витікає з рішення Конституційного суду, прийнятого 20 січня і обнародуваного сьогодні.

“Збір, зберігання, використання і розповсюдження конфіденційної інформації про особу без його згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в його особисте і сімейне життя. Таке втручання допускається виключно у випадках, передбачених законами, і лише на користь національної безпеки, економічного добробуту і прав людини”, – йдеться в рішенні КСУ.

Згідно з рішенням, інформацією про особисте і сімейне життя людини є “будь-які відомості і дані про відносини немайнового і майнового характеру, обставини, події, відносини, пов’язані з особою і членами її сім’ї, за винятком передбаченої законом інформації, що стосується здійснення особою, що обіймає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органу місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень”.

“Така інформація про особу є конфіденційною”, – йдеться в рішенні КСУ.

До КС з даного питання звернувся Жашківська районна рада Черкаської області, яка в своєму зверненні просила дати офіційне тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України.

Жашківська райрада просила роз’яснити, що слід розуміти під інформацією про сімейне життя, і чи відноситься така інформація до конфіденційної, і чи є збір, зберігання і використання інформації про особу втручанням в її особисте і сімейне життя.

Теги:

Офіційне тлумачення, КСУ, конфіденційна інформація

Залиште коментар