Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав повністю неконституційним закон про запобігання негативним наслідкам кризи в АПК

0 17

Конституційний суд України (КСУ) визнав повністю неконституційним закон України про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу від 4 лютого 2009 р. Таке рішення було оголошено сьогодні головою КСУ Андрієм Стрижаком, передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначив голова КСУ А.Стрижак, закон визнаний неконституційним повністю, у зв’язку з порушенням конституційної процедури набрання ним чинності. Тому, за словами судді, немає потреби у подальшому розгляді подання Президента України щодо конституційності окремих розділів цього закону.

Нагадаємо, на думку автора подання, Президента України Віктора Ющенка, положення пункту 11 розділу III “Завершальні положення” закону № 639 про встановлення особливостей підтримки Національним банком України ліквідності комерційних банків, які надали кредити сільськогосподарським товаровиробникам, через відповідні інструменти рефінансування суперечить частині четвертій статті 13, статті 41 Конституції України. Президент України також відзначає, що новаційні норми вказаного пункту не відповідають визначеному в статтях 99, 100 Конституції України статусу Національного банку України і гарантіям його самостійності в проведенні грошово-кредитної політики.

Нагадаємо, що пункт 12 розділу 3, прикінцевих положень даного закону передбачав заборону на продаж земель сільскогосподарського призначення до 1 січня 2010 р. Цей пункт також оскаржувався Президентом України.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар