Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав неконституційними деякі положення Кримінально-процесуального кодексу

0 19

Конституційний суд України визнав неконституційними положення ч. 7, 9, п. 2 ч. 16 ст. 236(8) Кримінально-процесуального кодексу України. Відповідне рішення суду оприлюднив сьогодні голова КСУ Андрій Стрижак, передає кореспондент РБК-Україна.

Зазначеними положеннями кодексу передбачено:

— у разі неподання без поважних причин до суду матеріалів, на підставі яких було прийнято рішення про порушення справи, у встановлений суддею строк суддя має право визнати відсутність цих матеріалів підставою для скасування постанови про порушення справи;

— обов’язок доведення правомірності порушення справи покладається на прокурора, нез’явлення якого на судове засідання не перешкоджає розгляду справи;

— за наслідками розгляду скарги, залежно від того, чи були при порушенні справи дотримані вимоги статей 94, 97, 98 кодексу, суддя своєю мотивованою постановою задовольняє скаргу, скасовує постанову про відмову в порушенні справи.

Залиште коментар