Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав неконституційним закон про внесення змін до деяких законів щодо повноважень Конституційного суду України.

0 16

Конституційний суд України визнав неконституційним закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень Конституційного суду України, особливостей провадження у справах за конституційними зверненнями та недопущення зловживань правом на конституційне подання”. Підставою для такого рішення стало порушення процедури оприлюднення закону, пояснив суддя-доповідач Іван Домбровський, передає кореспондент РБК-Україна. За словами І.Домбровського, після повторного не підписання закону Президентом, навіть після подолання вето, закон був оприлюднений з датою першого голосування у ВР 19 березня 2009 р. У той час, як згідно законодавства, факт ветування закону Президентом автоматично скасовує попереднє голосування народних депутатів. За його словами, процедура оприлюднення не була б порушена, якби закон був оприлюднений за підписом голови парламенту, але датою ветування Президента, тобто 14 квітня 2009 р.

“Це може мати значення, коли відбувається зміна голови ВР, але процедура має бути завжди однаковою”, – зазначив І.Домбровський. За його словами, сьогоднішнє рішення КСУ може стати підставою для визнання неконституційними решти законів, опублікованих за цією процедурою. На сьогоднішній день у КСУ знаходять 4 таких справи. “Щоб цього не відбулося, є шанс швиденько, оперативно опублікувати ці закони з правильною датою”, – зазначив І.Домбровський.

Нагадаємо, Президент оскаржив конституційність даного закону у цілому та окремі його положення щодо:

– змін у процедурі призначення Президентом суддів КСУ (змінами передбачалося проведення консультації Президента щодо кандидатур суддів з прем”єр-міністром та міністром юстиції);

– скріплення актів Президента про призначення суддів КСУ підписом прем”єр-міністра.

За словами І.Домбровського, оскарження окремих пунктів закону взагалі не розглядалося судом, оскільки закон був визнаний неконституційним в цілому.

КСУ також визнав неконституційними частину 1,2 статті 6, частин 3,4 статті 44, пункту 3 частини 1, частини 2 статті 45, частини 2 статті 71, частини 3 статті 73 закону України “Про Конституційний суд України”, частини 6 статті 52 закону України “Про Кабінет міністрів України”.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар