Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав неконституційною постанову уряду, що дозволяє направляти добродійні внески на виплату зарплати.

0 16

Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення постанови Кабінету міністрів України від 14 квітня 2009 р. №368 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 4 серпня 2000 р. № 1222». Відповідне рішення КСУ, прийняте 28 жовтня, оприлюднив сьогодні голова КСУ Андрій Стрижак, передає кореспондент РБК-Україна.

Дане конституційне подання направив до КСУ Президент України Віктор Ющенко.

Абзацами третім, четвертим пункту 2 затверджених постановою змін абзац другий пункту 2 постанови Кабінету міністрів України від 4 серпня 2000 року № 1222 викладено у новій редакції: «Благодійні (добровільні) внески і пожертви від юридичних та фізичних осіб можуть спрямовуватися на виплату заробітної плати працівникам установ і закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання».

Глава держави вважав, що таке рішення прийнято урядом без урахування вимог Конституції України та закону України «Про благодійництво та благодійні організації».

Президент України наполягав, що таке право благодійників може бути змінено, обмежено лише шляхом внесення Верховною Радою України відповідних змін до закону України «Про благодійництво та благодійні організації». На думку глави держави, видавши постанову, Кабінет міністрів України врегулював питання, яке належить до сфери законодавчого регулювання, та перебрав на себе повноваження Верховної Ради України і діяв усупереч загальним вимогам Конституції України. 

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар