Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав конституційною передачу центральним органам влади права здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль.

0 20

КСУ визнав конституційним те, що відповідним законом право здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль було повернуто до центральних органів влади, в даному випадку до Державної будівельної інспекції при Міністерстві регіонального розвитку та будівництва. Про це заявив на прес-конференції суддя-доповідач у справі Павло Ткачук, передає кореспондент РБК-Україна. Він зазначив, що до змін до відповідного законодавства архітектурно-будівельний контроль в АРК здійснювала Державна будівельна інспекція, яка була підпорядкована профільному міністерству АРК.

Також П.Ткачук заявив, що таким рішенням КСУ не порушив принцип централізації/децентралізації влади, і баланс влади в частині державного архітектурно-будівельного контролю дотримано.

Нагадаємо, КСУ визнав конституційними положення законів України, до яких внесено зміни законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та сприяння інвестиційної діяльності в будівництві”.

Таким чином, сьогодні КСУ оприлюднив ухвалене 3 лютого ц.р. рішення у справі за конституційним поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо відповідності Конституції України (конституційності) пунктів 1, 4, 8, 10, підпункту “б” підпункту 2 пункту 13, пунктів 14, 17 розділу І закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та сприяння інвестиційній діяльності у будівництві”.

Суб’єкти права на конституційне подання зазначали, що законом обмежені повноваження Автономної Республіки Крим у частині здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, який передано від інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Криму до територіального органу Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Автор клопотання вважав, що пункти 1, 4, 8, 10, підпункт “б” підпункту 2 пункту 13, пункти 14, 17 розділу І закону в частині надання повноважень щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю в Криму територіальним органам, утвореним у складі Державної архітектурно-будівельної інспекції України, не відповідають вимогам частини другої статті 19, статті 132, статті 134, частини четвертої статті 136, пункту 4 частини першої статті 137 Конституції України.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар