Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав частково неконституційною постанову уряду про порядок проведення земаукціонів.

0 20

Постанова Кабінету міністрів від 17 квітня 2008 р. про порядок проведення земельних аукціонів у 2008 р. є неконституційною частково. Таке рішення, ухвалене 11 листопада, оприлюднив сьогодні Конституційний суд України, передає кореспондент РБК-Україна. Зокрема, КСУ визнав неконституційним п. 1 відповідної постанови про затвердження порядку проведення у 2008 р. земельних аукціонів. КСУ визнав неконституційним п. 1 у зв”язку з порушенням процедури, а не тому, що окремі пункти постанови не відповідають Конституції по суті. Частково КСУ припинив провадження у справі в частині перевірки на конституційність п.2, 3, 4, 5, 6 вищезгаданої постанови на підставі п. 2 ст. 45 Закону України про КСУ – непідвідомчість конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією та законом України про КСУ. Положення п. 1 постанови Кабміну втратило чинність з дня винесення рішення КСУ – 11 листопада.

Таким чином, КСУ оприлюднив рішення у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження Порядку проведення у 2008 р. земельних аукціонів” (справа про земельні аукціони).

На думку автора клопотання, ця постанова є підзаконним актом, тому врегулювання нею питань правового режиму власності на землю не відповідає нормам Конституції України (статтям 1, 8, частині другій статті 13, частині другій статті 14, частинам другій, третій статті 41, пункту 7 частини першої статті 92).

Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що Конституція України, Земельний кодекс України, Закон України “Про оренду землі”, закони України, на які Кабінет міністрів України посилався у вищезазначеній постанові, не встановлюють можливості визначення порядку проведення аукціону (земельних торгів) підзаконним актом і не наділяють уряд України повноваженням щодо затвердження порядку проведення аукціонів із продажу земельних ділянок. Кабінет міністрів України, видавши постанову, перевищив передбачені Конституцією та законами України повноваження, чим порушив вимоги частини другої статті 19, частини третьої статті 113, пункту 10 статті 116, частини першої статті 117, частини другої статті 120 Основного Закону України.

Джерело:

РБК – України

Залиште коментар