КСУ розпочав усні слухання у справі щодо конституційності окремих положень “антикорупційних” законів.
Конституційний суд України (КСУ) розпочав сьогодні у формі усного слухання розгляд справи за конституційним поданням Верховного суду України (ВСУ) щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень законів України “Про засади запобігання та протидії корупції”, “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень”, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення”, прийнятих Верховною Радою 11 червня 2009 року. Про це повідомляє прес-служба КСУ.
Верховний суд стверджує, що окремі положення зазначених законів щодо набрання чинності з дня їх опублікування і введення в дію з 1 січня 2010 року є неконституційними, оскільки парламент включив у процес набуття чинності цими законами не передбачений Конституцією елемент – введення їх у дію.
У конституційному поданні також наводяться аргументи щодо неконституційності низки інших положень, у тому числі норм закону “Про засади запобігання та протидії корупції” стосовно заборони суддям і народним депутатам займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, наділення органів прокуратури повноваженнями здійснювати нагляд за виконанням законів у сфері запобігання та протидії корупції, проведення спеціальної перевірки особи, яка претендує на зайняття відповідної посади, а також деяких положень у системному зв’язку з визначенням поняття “близькі особи”, наведеного в законі.
Крім того, автор клопотання наводить аргументи щодо неконституційності закону “Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень” у цілому. На думку Верховного суду, в законі не передбачено норм, якими б повною мірою були закріплені конституційні засади судочинства, що містяться в статті 129 Конституції України.
Суддя-доповідач у справі – Василь Бринцев.