Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ припинив провадження в частині розміщення ВССУ

0 28

14 липня Конституційний Суд України обнародував прийняте 12 липня ц.р. рішення у справі за конституційним уявленням 54 народних депутатів України і Верховного Суду України про конституційність окремих положень Закону України «Про судовий устрій і статус суддів», кодексів України (щодо принципу інстанційності в системі судів загальної юрисдикції).

Своїм рішенням КСУ визнав конституційним положення про побудову системи судів загальної юрисдикції і визначення місцезнаходження, територіальної юрисдикції і статусу суду за принципами територіальності, спеціалізації і інстанційності.

Крім того, в конституційному поданні суб’єкти права просили визнати неконституційним положення про створення і функціонування Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, розмежування повноважень голів ВСУ і ВССУ, а також статусу ВСУ як найвищого судового органу в системі судів загальної юрисдикції і його права на здійснення правосуддя.

Що ж до питань визнання неконституційними положень про створення і функціонування ВССУ, а також про забезпечення його розміщення КСУ припинив виробництво в цій частині з причини відсутності правового обгрунтування тверджень про неконституційність вказаних суб’єктами положень.

Теги:

КСУ, ВСУ

Залиште коментар