Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ припинив провадження у справі Vanco International

0 13

Конституційний суд України припинив провадження у справі, ініційованій Президентом України Віктором Ющенком щодо конституційності розпорядження уряду про припинення УРП між Кабінетом міністрів України і компанією Vanco International Ltd. Про це повідомило Управління по зв’язках із ЗМІ Секретаріату Кабміну.

Так, указом Президента України від 18 червня 2008 р. № 566 було припинено дію розпорядження Кабінету міністрів від 21 травня 2008 р. № 740 “Про припинення Угоди між Кабінетом міністрів України і компанією “Венко інтернешнл лімітед” про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря” з одночасним зверненням до Конституційного суду України.

КСУ ухвалою від 10 лютого 2009 р. № 6-уп припинив конституційне провадження у справі з огляду на порушення Президентом України пункту 2 статті 45 Закону України “Про Конституційний суд України”, тобто через невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією, Законом України “Про Конституційний суд України”.

У повідомленні Управління по зв’язках із ЗМІ Секретаріату Кабміну говориться, що після припинення КСУ виробництва у зазначеній справі, поновлюється дія відповідного розпорядження Кабінету міністрів від 21 травня 2008 р.

В той же час, в заяві прес-служби Президента мовиться, що рішення КСУ не скасовує дію указу Президента від 18 червня 2008 р. № 566.

Нагадаємо, що Vanco International перемогла в конкурсі за право розробки Прикерченської нафтогазоносної ділянки Чорного моря в квітні 2006 р. Уряд на чолі з Ю.Тимошенко виступив проти угоди про розділ продукції (УРП), підписаної з Vanco за підсумками тендеру, заявляючи про непрозорість конкурсу, порушення чинного законодавства і корупційну складову. У квітні 2008 р. Мінприроди позбавило Vanco Prykerchenska ліцензії на розробку шельфу, а в травні Кабмін вийшов з угоди з Vanco.

У червні 2008 р. міжвідомча комісія зобов’язала уряд відновити ліцензію компанії Vanco Prykerchenska Ltd і виконувати свої зобов’язання відносно СРП. Проте Кабмін не погодився з цим рішенням. 17 липня 2008 р. Vanco Prykerchenska почала арбітражний процес проти України в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар