Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ при ухваленні рішення щодо реєстру виборців вийшов за межі подання Президента.

0 16

У ході ухвалення рішення про неконституційність постанови Кабінету міністрів “Про закупівлю послуг, пов’язаних з формуванням інформаційно-телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців” Конституційний суд був змушений вийти за межі конституційного подання Президента. Про це на брифінгу заявив сьогодні суддя-доповідач у справі Іван Домбровський. В ході ухвалення рішення у даній справі судді КСУ дійшли висновку, що Верховна Рада на порушення Конституції делегувала законодавчі функції Кабінету міністрів, і тому КСУ вирішив окрім визнання неконституційною постанови Кабміну №363 також визнати неконституційним абзац 2 пункту 2 прикінцевих положень закону “Про визнання таким, що втратив чинність закону “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” від 20 березня 2008 р. Крім того, КСУ визнав постанову Кабміну “Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти” від 28 березня 2008 р. неконституційною.

За словами І.Домбровського, це рішення буде служити пересторогою Верховній Раді від незаконного делегування своїх функцій виконавчій владі.

Конституційний суд України визнав неконституційною постанову Кабінету міністрів “Про закупівлю послуг, пов’язаних з формуванням інформаційно-телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців”. Відповідне рішення суду оголосив сьогодні голова КСУ Андрій Стрижак.

У своєму поданні Президент України Віктор Ющенко зазначав, що закупівля Центральною виборчою комісією послуг з розроблення та налагодження програмних засобів створення та ведення інформаційно-телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців здійснюється за процедурою закупівлі в одного учасника, Кабінет міністрів України діяв не лише всупереч положенням Конституції і законів України, а й вимогам ч.3 ст.42 Конституції України, за якою держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності, недопущення зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірного обмеження конкуренції.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар