Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ оприлюднить 20 січня рішення щодо конституційності указу Президента щодо керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави.

0 18

Конституційний суд України 20 січня оприлюднить ухвалене 15 січня ц.р. рішення у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) указу Президента України “Про деякі питання керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави”. Про це сьогодні повідомляє прес-служба Конституційного суду.

Цим указом передбачено, що кандидатури на посади першого заступника, заступника міністра закордонних справ України, керівника структурного підрозділу Міністерства закордонних справ України, генерального консула, радника-посланника, радника дипломатичного представництва України в іноземній державі, при міжнародній організації, ректора, першого проректора, проректора Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України попередньо погоджуються в установленому порядку з Президентом України; матеріали щодо погодження кандидатур на посади першого заступника, заступника міністра закордонних справ України подаються Президенту України міністром закордонних справ України до внесення Кабінету міністрів України подань про призначення відповідних осіб на зазначені посади (ст.1,2).

На думку суб’єкта права на конституційне подання, Президент України вийшов за межі своїх повноважень і втрутився у передбачені ст.116 Конституції України повноваження Кабінету міністрів, що суперечить принципу поділу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову.

Глава держави, вважають народні депутати України, через видання указу наділив себе повноваженнями вищого органу в системі органів виконавчої влади, що не відповідає вимогам статей 5, 6, 8, 19, 92, 106, 113, 116, 120 Конституції України, статей 22, 46 закону України “Про Кабінет міністрів України”.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар