Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ дозволив свідкам мати адвоката у суді

0 16

Будь-який громадянин має право на допомогу адвоката під час допиту або давання пояснень як свідка, а також при спілкуванні з представниками держорганів. Таке рішення ухвалив Конституційний Суд України 30 вересня.

Це рішення КС ухвалив, розглянувши звернення громадянина Ігоря Голованя.

Положення «Кожен має право на правову допомогу» слід розуміти, як гарантовану державою можливість будь-якій особі, незалежно від характеру її правовідносин з держорганами, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, юридичними та фізичними особами, вільно, без неправомірних обмежень отримувати допомогу з юридичних питань в обсягах і формах, як вона того потребує.

КСУ також пояснив, що під час допиту громадянина як свідка в органах дізнання, досудового слідства або давання пояснень у правовідносинах з цими або іншими держорганами має право на юридичну допомогу від вибраної ним за власним бажанням особи у статусі адвоката.

Це також не виключає можливості отримання такої допомоги від іншої особи, якщо законами України щодо цього не встановлено обмежень.

Залиште коментар