Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ дозволив Раді розривати міжнародні угоди

0 17

Конституційний суд України визнав неконституційним закон про внесення змін до Регламенту Верховної Ради, згідно якому народні депутати не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародних угод України.

Це витікає з вирішення КС, прийнятого за зверненням 47 народних депутатів.

Парламентарі в своєму зверненні просили визначити відповідність Конституції закону “Про внесення зміни в регламент Верховної Ради України від 11.01.2012 року № 4308-VІ ч. 1 ст. 202 викладеній в новій редакції, згідно якої народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародних угод України.

До внесення цієї зміни народні депутати України були суб’єктами права законодавчої ініціативи відносно законів про денонсацію міжнародних угод України.

Як повідомлялося, опозиційні парламентарі неодноразово реєстрували у Верховній Раді законопроект про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питання перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Дана угода була підписана 21 квітня 2010 року в Харкові і ратифікована Верховною Радою 27 квітня 2010 року.

21 квітня 2010 року, президенти Росії і України – Дмитро Медведєв і Віктор Янукович – в результаті переговорів в Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли стікає дія нинішньої угоди, з правом його продовження ще на п’ять років. Влада обґрунтувала таку угоду домовленістю Газпрому і Нафтогазу про пільгові ціни (знижки) на газ для України, нагадує Фокус. У свою чергу прем’єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що Україна переплачує Росії за газ.

Теги:

КСУ, Верховна Рада України, денонсація, міжнародні угоди

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар