Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ дозволив Президенту ліквідувати суди

0 17

Конституційний Суд визнав конституційними положення закону про судоустрій, відповідно до яких Президенту було надано право не тільки створювати, а й ліквідовувати суди загальної юрисдикції.

Згідно з рішенням КС, право Президента ліквідовувати суди є невід’ємною частиною його конституційного права створювати їх.

Крім цього, КС визнав конституційними ряд інших положень цього закону, а також положень закону про Вищу раду юстиції, конституційність яких оскаржувалася в суді в поданням 54 депутатів Верховної Ради.

Зокрема, КС визнав конституційним закріплений в цих положеннях порядок, за яким, якщо під час голосування за призначення на посаду судді безстроково не набирається конституційна більшість голосів депутатів, то парламент має голосувати з цього питання повторно.

Також КС визнав конституційним надання ДСА права визначати кількість суддів у судах, право Президента переводити суддів з одного суду до іншого, а також право ВРЮ розглядати скарги на рішення ВККС щодо визначення результатів кваліфікаційних іспитів на посаду судді, а також відмови рекомендувати того чи іншого кандидата про призначення його суддею.

При цьому КС припинив конституційне провадження в частині оцінки конституційності права ВРЮ призначати суддів на адміністративні посади у зв’язку з невідповідністю конституційного подання в цій частині положень Конституції і регламенту КС.

Теги:

КСУ, ліквідація та створення судів, реформа правосуддя

Залиште коментар