Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ дозволив Президенту ліквідувати суди

16

Конституційний Суд визнав конституційними положення закону про судоустрій, відповідно до яких Президенту було надано право не тільки створювати, а й ліквідовувати суди загальної юрисдикції.

Згідно з рішенням КС, право Президента ліквідовувати суди є невід’ємною частиною його конституційного права створювати їх.

Крім цього, КС визнав конституційними ряд інших положень цього закону, а також положень закону про Вищу раду юстиції, конституційність яких оскаржувалася в суді в поданням 54 депутатів Верховної Ради.

Зокрема, КС визнав конституційним закріплений в цих положеннях порядок, за яким, якщо під час голосування за призначення на посаду судді безстроково не набирається конституційна більшість голосів депутатів, то парламент має голосувати з цього питання повторно.

Також КС визнав конституційним надання ДСА права визначати кількість суддів у судах, право Президента переводити суддів з одного суду до іншого, а також право ВРЮ розглядати скарги на рішення ВККС щодо визначення результатів кваліфікаційних іспитів на посаду судді, а також відмови рекомендувати того чи іншого кандидата про призначення його суддею.

При цьому КС припинив конституційне провадження в частині оцінки конституційності права ВРЮ призначати суддів на адміністративні посади у зв’язку з невідповідністю конституційного подання в цій частині положень Конституції і регламенту КС.

Теги:

КСУ, ліквідація та створення судів, реформа правосуддя
Комментарии