Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ дозволив депутатам не показувати доходи перед виборами

0 12

Так, суд визнав неконституційним положення закону “Про засади запобігання та протидiї корупцiї”, згiдно з яким держслужбовцi й депутати мали декларувати свої витрати та витрати своїх родин вiд дня набуття чинностi цим законом 1 липня 2011 року.

Згiдно з рiшенням КС, вiдповiдне положення набуває чинності на шість мiсяцiв пiзнiше – з 1 сiчня 2012 року.

Крім того, КС визнав неконституційною заборону для держслужбовців i народних депутатів брати участь у загальних зборах пiдприємств або органiзацiй, якi мають на метi отримання прибутку.

Iз поданням з цього питання до КС звернулися 53 народнi депутати, зокрема, вiд фракцiї Партiї регiонiв. Депутати просили скасувати положення, за яким до цьогорічних декларацій мали заноситися видатки чиновників та їхніх родин, здійснені ними після 1 липня 2011 року.

Нова декларація вимагає від чиновників звітувати про придбання нерухомості та транспортних засобів, а також будь-яких предметів вартістю понад 150 тисяч гривень. Така декларація вперше мала бути подана до 1 квітня 2012 року.

Крім того, закон містить пряму вимогу про оприлюднення таких декларацій найвищим керівництвом держави.

Новий антикорупційний закон також мав заборонити усім чиновникам мати акції підприємств. За ним, починаючи з 1 липня минулого року всі державні службовці, які володіють корпоративними правами, є автоматично порушниками закону і мають бути звільненими.

Однак цю норму також визнав неконституційною КС за поданням “регіоналів”.

Теги:

КСУ, декларування доходів та витрат

Залиште коментар