Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: у спорах з чорнобильцями суди повинні приймати рішення на користь уряду

0 17

Тепер чорнобильцям повинні виплачувати такий розмір пенсій, який установив Кабінет Міністрів. КС зазначив, що суди при розгляді суперечок про соціальний захист громадян можуть застосовувати нормативно-правові акти Кабміну, видані в рамках його компетенції на підставі Бюджетного кодексу й закону про державний бюджет на відповідний рік.

 “Суди під час вирішення суперечок про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності”, – зазначається у рішенні суду, прийнятому за поданням правління Пенсійного фонду.

“Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у рамках повноважень і способів, які передбачені Конституцією й законами України, у тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів, виданих у рамках його компетенції на підставі виконання Бюджетного кодексу, закону про державний бюджет на відповідний рік і інших законів України”, – ухвалив КС.

Також КС визначив, що у повноваження Кабміну входить регулювання порядку й розміру соціальних виплат і допомоги, які фінансуються за рахунок держбюджету відповідно до Конституції й законів.

За останні три роки в Україні було подано понад тисячу позовів від «чорнобильців» і “афганців”, які вимагають виплат соціальних пільг у повному обсязі. Кабмін спочатку заявив, що позови пільговиків потягнули майже на 19 млрд гривень, а пізніше уточнив, що всього на 7 млрд гривень.

Кабмін усіляко затягував виплати за рішеннями судів, аргументуючи це відсутністю грошей у бюджеті.

Наприкінці 2011 року “”чорнобильці” протестували проти скорочення або невиплат їм пенсій та інших нарахувань, належних їм за рішеннями судів і законом. Хвиля протестів за участю «ліквідаторів» проти дій влади прокотилася від Вінниці, Дніпропетровська до Львова та Івано-Франківська. Навіть у електоральній вотчині регіоналів Донецьку «чорнобильці» голодували за відставку Президента і спалили куртку з написом “Янукович – наш Президент!”. Прем’єр Микола Азаров, намагаючись хоч якось збити накал пристрастей після того, як у Донецьку під час голодування помер Геннадій Конопльов, на засіданні уряду заявив, що руками «чорнобильців» з урядом борються “професійні популісти і провокатори”.

Азаров тоді розповів про знайдений компроміс у вигляді проекту постанови, який уряд нібито узгодив з «чорнобильцями».

За його словами, згідно з ним з 1 січня 2012 року «чорнобильцям» буде здійснено перерахунок пенсій. “З 1 січня 2012 року розмір середньої пенсійної виплати «чорнобильцям» збільшиться з 1815 у 2011 році до 4129 гривень у 2012 році”, – сказав Азаров.

Після останнього рішення КС імовірність реалізації подібних обіцянок викликає великі сумніви…

 

Теги:

КСУ, соціальні виплати

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар