Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: у спорах з чорнобильцями суди повинні приймати рішення на користь уряду

17

Тепер чорнобильцям повинні виплачувати такий розмір пенсій, який установив Кабінет Міністрів. КС зазначив, що суди при розгляді суперечок про соціальний захист громадян можуть застосовувати нормативно-правові акти Кабміну, видані в рамках його компетенції на підставі Бюджетного кодексу й закону про державний бюджет на відповідний рік.

 “Суди під час вирішення суперечок про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності”, – зазначається у рішенні суду, прийнятому за поданням правління Пенсійного фонду.

“Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у рамках повноважень і способів, які передбачені Конституцією й законами України, у тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів, виданих у рамках його компетенції на підставі виконання Бюджетного кодексу, закону про державний бюджет на відповідний рік і інших законів України”, – ухвалив КС.

Також КС визначив, що у повноваження Кабміну входить регулювання порядку й розміру соціальних виплат і допомоги, які фінансуються за рахунок держбюджету відповідно до Конституції й законів.

За останні три роки в Україні було подано понад тисячу позовів від «чорнобильців» і “афганців”, які вимагають виплат соціальних пільг у повному обсязі. Кабмін спочатку заявив, що позови пільговиків потягнули майже на 19 млрд гривень, а пізніше уточнив, що всього на 7 млрд гривень.

Кабмін усіляко затягував виплати за рішеннями судів, аргументуючи це відсутністю грошей у бюджеті.

Наприкінці 2011 року “”чорнобильці” протестували проти скорочення або невиплат їм пенсій та інших нарахувань, належних їм за рішеннями судів і законом. Хвиля протестів за участю «ліквідаторів» проти дій влади прокотилася від Вінниці, Дніпропетровська до Львова та Івано-Франківська. Навіть у електоральній вотчині регіоналів Донецьку «чорнобильці» голодували за відставку Президента і спалили куртку з написом “Янукович – наш Президент!”. Прем’єр Микола Азаров, намагаючись хоч якось збити накал пристрастей після того, як у Донецьку під час голодування помер Геннадій Конопльов, на засіданні уряду заявив, що руками «чорнобильців» з урядом борються “професійні популісти і провокатори”.

Азаров тоді розповів про знайдений компроміс у вигляді проекту постанови, який уряд нібито узгодив з «чорнобильцями».

За його словами, згідно з ним з 1 січня 2012 року «чорнобильцям» буде здійснено перерахунок пенсій. “З 1 січня 2012 року розмір середньої пенсійної виплати «чорнобильцям» збільшиться з 1815 у 2011 році до 4129 гривень у 2012 році”, – сказав Азаров.

Після останнього рішення КС імовірність реалізації подібних обіцянок викликає великі сумніви…

 

Теги:

КСУ, соціальні виплати

Джерело:

ЮВУ

Комментарии