Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: Рішення вищих спеціалізованих судів не можуть бути оскаржені у ВСУ

0 14

Рішення вищих спеціалізованих судів (Вищого господарського суду (ВГСУ) та ВАСУ – Вищого адміністративного суду України) не можуть бути оскаржені в конституційному порядку у Верховному суді України (ВСУ). Таке рішення оприлюднив голова Конституційного суду України Андрій Стрижак, передає кореспондент РБК-Україна.

Він пояснив, що рішення вищих спеціалізованих судів не можуть бути переглянуті в касаційному порядку Верховним судом, оскільки самі ці суди є касаційною інстанцією, а двічі переглядати в касаціонном порядку справи не дозволяється чинним законодавством.

Конституційний суд вирішив в аспекті конституційного подання, що визначення в положенні п.8 ч.3 ст.129 Конституції, як одного з основних принципів судочинства “забезпечення конституційного оскарження суду” у системному зв’язку з положеннями ч.1 ст. 8 та ст. 125 Конституції, означає лише одноразове конституційне оскарження та перегляд рішення суду.

КС також роз’яснив, що законом можуть бути передбачені й інші форми оскарження та перегляду рішень судів загальної юрисдикції і, що визначення в ч.3 ст.125 Конституції вищих судів як вищих спеціалізованих судових органів, означає, що вищі суди здійснюють повноваження судів касаційної інстанції щодо рішень відповідних спеціалізованих судів.

Визначення у ч.2 ст.125 Конституції ВСУ як найвищого судового органу в системі судів загальної юрисдикції означає, що конституційний статус ВСУ не передбачає наділення його законодавцем повноваженнями суду касаційної інстанції щодо рішень вищих спеціалізованих судів, які реалізують ці повноваження.

Нагадаємо, 46 народних депутатів України звернулися до КСУ з поданням щодо офіційного тлумачення термінів “найвищий судовий орган”, “вищий судовий орган”, які містяться в ст.125 Конституції України, і терміну “касаційне оскарження”, який міститься в ст.129 Конституції України.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар