Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: Особа у процесуальному статусі свідка має право на захист адвоката.

0 23

Особа у процесуальному статусі свідка має право на захист адвоката. Відповідне рішення Конституційного суду оприлюднила сьогодні суддя КСУ Ярослава Мачужак, передає кореспондент РБК-Україна. Рішення було ухвалено у справі за конституційним зверненням громадянина Ігоря Голованя щодо офіційного тлумачення положень ст.59 Конституції України (справа про право на правову допомогу).

Автор звернення у контексті положень ст.59 Основного закону просив роз’яснити, чи має громадянин право на правову допомогу адвоката під час допиту його як свідка або у разі виклику для надання пояснень до державних органів, та чи є це право однією з конституційних гарантій, що надає громадянину можливість вільно обирати своїм представником або захисником у будь-яких державних органах адвоката. Відмова посадових осіб слідчих органів проводити процесуальні дії зі свідком у присутності його адвоката та у наданні правової допомоги особі під час дачі пояснень в інших державних органах, на думку І.Голованя, є обмеженням конституційного права на правову допомогу і може призвести до порушення прав людини і громадянина.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар