Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: Місцева влада має право встановлювати пільги щодо загальнодержавного податку на прибуток підприємств комунальної власності.

0 17
Місцева влада має право встановлювати пільги щодо загальнодержавного податку на прибуток підприємств комунальної власності. Таке рішення сьогодні оприлюднив Конституційний суд України (КСУ), передає кореспондент РБК-Україна.
В аспекті конституційного звернення положення частини другої ст. 1 закону про систему оподаткування від 25 червня 1991 р. та ст. 15 закону про оподаткування прибутку підприємств від 28 грудня 1994 р. у системному зв’язку з положеннями статей 5, 7, 8, 67, 92, 140, 142, 143 Конституції України, статей 7, 9, 69, 96, 97, 103, 108 Бюджетного кодексу, статей 16, 61, 62, 63, 66 закону про місцеве самоврядування в Україні, треба розуміти так, що Верховна Рада АР Крим, міські, сільські, селищні ради мають право безпосередньо, на підставі частини 2 ст. 1 закону про систему оподаткування встановлювати пільги, щодо загальнодержавного податку на прибуток підприємств комунальної власності, якщо він згідно із законами України справляється до бюджету ВР АР Крим, сільських, селищних, міських бюджетів, у межах сум, які підлягають зарахування до цих бюджетів.
Нагадаємо, дане рішення прийняте 16 лютого у справі за конституційним зверненням АТ “Страхова компанія “Аванте” щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 1 закону “Про систему оподаткування” і статті 15 закону “Про оподаткування прибутку підприємств”.
Автори звернення просили КСУ розтлумачити зазначені положення законів у зв’язку з неоднозначним їх застосуванням судами загальної юрисдикції та органами державної податкової служби.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар