Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: міліція не може затримувати громадян за непокору

0 17

Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону “Про міліцію”, яким міліції надано право затримувати осіб, що проявили непокору законним вимогам правоохоронців, до розгляду справи в суді.

“З аналізу чинного законодавства виходить, що на законодавчому рівні вплив, які виявляється у формі непокори і злісної непокори, не ототожнюється. Оскільки непокору законній вимозі співробітника міліції Кодекс не кваліфікує як адміністративне правопорушення, Конституційний суд України вважає оспорюваним положення абз.6 п.5 ч.1 ст.11 закону України “Про міліцію” таким, що перечить ст.8 Конституції України”, – говориться у рішенні КС.

При цьому КС посилається на своє попереднє рішення від 29 червня 2010 року, згідно якому “затримання в будь-якому разі не може бути визнане обґрунтованим, якщо діяння, які інкримінуються затриманому, на час їх здійснення не могли розцінюватися або не визнавалися законом як правопорушення”.

Доповідач у даній справі, суддя КС Андрій Стрижак нагадав, що, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, міліція може затримувати громадян лише за злісну непокору.

Відповідаючи на питання про те, як відрізнити непокору від злісної непокори, він підкреслив, що “це питання до законодавця – визначити, що таке злісна непокора”. “Будь-яка дія, за яку передбачена законом відповідальність, має бути визначена законом “, – підкреслив А.Стрижак.

Теги:

КСУ, затримання осіб, міліція, Стрижак Андрій

Залиште коментар