Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: Держбюджет має фінансувати суди не нижче рівня, що дає можливість для незалежного здійснення правосуддя.

14

Держбюджет має фінансувати суди не нижче рівня, що дає можливість для незалежного здійснення правосуддя. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні Конституційного суду України (КСУ) за поданням Вищого господарського суду України (ВГСУ) щодо офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 130 Конституції України (КУ), передає кореспондент РБК-Україна.
Зокрема, в своєму рішенні суд зазначив, що положення ч. 1 ст. 130 КУ, а саме: “Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності судів”, необхідно розуміти так, що:
1) Фінансування всіх судів в Україні повинне забезпечуватися державою виключно за рахунок коштів держбюджету;
2) Від імені держави забезпечення фінансування судів здійснюють Кабмін через розроблення та подання до ВР проекту закону про держбюджет та Верховна Рада (ВР) шляхом затвердження держбюджету виключно законом України;
3) У держбюджеті мають визначатися окремо для всіх судів України видатки на їх утримання не нижче рівня, що надає можливість незалежного здійснення правосуддя з подальшим забезпеченням повного і своєчасного виділення таких видатків;
4) Органи виконавчої влади беруть участь в організаційному забезпеченні функціонування судів і діяльності суддів у випадках та в порядку, передбачених Конституцією та законами України.
Також у рішенні йдеться про те, що речення ч. 1 ст. 130 Конституції “У держбюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів.” треба розуміти так, що Кабмін зобов’язаний у проекті закону про держбюджет передбачати окремими рядками видатки для кожного суду всіх юрисдикції і рівнів в достатніх для здійснення правосуддя обсягах, а ВР законом повинна визначати такі видатки у держбюджеті.

Джерело:

РБК – Україна

Комментарии