Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ: Держбюджет має фінансувати суди не нижче рівня, що дає можливість для незалежного здійснення правосуддя.

0 14

Держбюджет має фінансувати суди не нижче рівня, що дає можливість для незалежного здійснення правосуддя. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні рішенні Конституційного суду України (КСУ) за поданням Вищого господарського суду України (ВГСУ) щодо офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 130 Конституції України (КУ), передає кореспондент РБК-Україна.
Зокрема, в своєму рішенні суд зазначив, що положення ч. 1 ст. 130 КУ, а саме: “Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності судів”, необхідно розуміти так, що:
1) Фінансування всіх судів в Україні повинне забезпечуватися державою виключно за рахунок коштів держбюджету;
2) Від імені держави забезпечення фінансування судів здійснюють Кабмін через розроблення та подання до ВР проекту закону про держбюджет та Верховна Рада (ВР) шляхом затвердження держбюджету виключно законом України;
3) У держбюджеті мають визначатися окремо для всіх судів України видатки на їх утримання не нижче рівня, що надає можливість незалежного здійснення правосуддя з подальшим забезпеченням повного і своєчасного виділення таких видатків;
4) Органи виконавчої влади беруть участь в організаційному забезпеченні функціонування судів і діяльності суддів у випадках та в порядку, передбачених Конституцією та законами України.
Також у рішенні йдеться про те, що речення ч. 1 ст. 130 Конституції “У держбюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів.” треба розуміти так, що Кабмін зобов’язаний у проекті закону про держбюджет передбачати окремими рядками видатки для кожного суду всіх юрисдикції і рівнів в достатніх для здійснення правосуддя обсягах, а ВР законом повинна визначати такі видатки у держбюджеті.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар