Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ 22 жовтня розпочне розгляд справи щодо повноважень Кабміну, Президента та нардепів вносити зміни до держбюджету.

0 8

Завтра, 22 жовтня, Конституційний Суд України на пленарному засіданні розпочне у формі усного слухання розгляд справи за конституційним поданням 54 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень абзацу тринадцятого пункту 1 частини першої статті 20 Закону України “Про Кабінет міністрів України”, частини другої статті 52, частини третьої статті 53, частини другої статті 54 Бюджетного кодексу України у системному зв’язку з положеннями частини першої статті 93, частини другої статті 96, пункту 6 статті 116 Конституції України. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Підставою для конституційного подання, зазначають його автори, є практична необхідність у роз’ясненні та офіційній інтерпретації зазначених положень щодо визначення кола суб’єктів, яким належить право подавати до Верховної Ради України проекти законів про внесення змін та доповнень до закону про державний бюджет України.

Народні депутати України просять дати роз’яснення з таких питань:

– чи можна розуміти зазначені положення Закону і Кодексу так, що єдиним суб’єктом законодавчої ініціативи щодо внесення змін до закону про державний бюджет України є Кабінет міністрів України;

– чи може Президент України та/або народний депутат України подавати до Верховної Ради України законопроект про внесення змін до закону про державний бюджет України.

Автори клопотання вважають, що Кабінет міністрів України є єдиним суб’єктом права законодавчої ініціативи стосовно внесення змін до закону України про державний бюджет України.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар