Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ 21 жовтня оприлюднить рішення про офіційне тлумачення Конституції щодо проголошення Президентом всеукраїнського референдуму.

0 12

Конституційний суд України 21 жовтня оприлюднить прийняте 15 жовтня ц.р. рішення у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положення п.6 ч.1 ст.106 Конституції України (справа про проголошення Президентом України всеукраїнського референдуму за народною ініціативою). Про це сьогодні повідомляє прес-служба КСУ.

Автори подання звернулися до суду з клопотанням дати офіційне тлумачення положення п.6 ч.1 ст.106 Конституції України стосовно повноваження Президента України проголошувати всеукраїнський референдум за народною ініціативою та з”ясувати:

– чи є повноваження Президента України, визначені .6 ч.1 ст.106 Конституції України, щодо проголошення всенародного референдуму за народною ініціативою конституційною нормою зобов”язального характеру, яка покладає на нього як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина обов”язок забезпечити реалізацію права на здійснення волевиявлення через референдум як форму безпосередньої демократії;

– чи є підписання Центральною виборчою комісією протоколу про дотримання умов та наявність підстав щодо призначення референдуму за народною ініціативою в контексті ч.2 ст.72 Конституції України правовим фактом (підставою) невідкладного (негайного) проголошення Президентом України всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Практичну необхідність у роз”ясненні та офіційній інтерпретації цього припису суб”єкт права на конституційне подання обґрунтовує неврегульованістю в Законі України “Про всеукраїнський та місцеві референдуми” питання обсягу прав і обов”язків Президента України стосовно проголошення ним всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар