Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ 17 листопада оприлюднить рішення щодо конституційності постанови Кабміну про порядок проведення земаукціонів.

0 14

Конституційний суд України 17 листопада оприлюднить ухвалене 11 листопада ц.р. рішення у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Кабінету міністрів України “Про затвердження Порядку проведення у 2008 р. земельних аукціонів” (справа про земельні аукціони). Про це сьогодні повідомляє прес-служба КСУ.

На думку автора клопотання, ця постанова є підзаконним актом, тому врегулювання нею питань правового режиму власності на землю не відповідає нормам Конституції України (статтям 1, 8, частині другій статті 13, частині другій статті 14, частинам другій, третій статті 41, пункту 7 частини першої статті 92).

Суб’єкт права на конституційне подання вважає, що Конституція України, Земельний кодекс України, Закон України “Про оренду землі”, закони України, на які Кабінет міністрів України посилався у вищезазначеній постанові, не встановлюють можливості визначення порядку проведення аукціону (земельних торгів) підзаконним актом і не наділяють уряд України повноваженням щодо затвердження порядку проведення аукціонів із продажу земельних ділянок. Кабінет міністрів України, видавши постанову, перевищив передбачені Конституцією та законами України повноваження, чим порушив вимоги частини другої статті 19, частини третьої статті 113, пункту 10 статті 116, частини першої статті 117, частини другої статті 120 Основного Закону України.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар