Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав безапеляційні рішення місцевих судів неконституційними

0 90

Конституційний суд визнав неконституційною норму Кодексу адміністративного судочинства України, яка забороняє оскаржувати рішення місцевого загального суду в адміністративних справах.

Рішення КС оголосив голова суду Юрій Баулін.

Конституційний суд рекомендував Верховній Раді врегулювати це питання.

Норма про те, що рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах щодо рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає, була внесена до Кодексу адміністративного судочинства України в 2010 році.

У травні минулого року омбудсмен Валерія Лутковська оскаржила її в Конституційному суді. Вона визнала, що це положення обмежує право фізичних та юридичних осіб на апеляційне та касаційне оскарження.

В Україні право розгляду адміністративних справ розподілено між місцевими (районними, міськими, міськрайонними) судами і окружними адміністративними судами. Місцеві суди розглядають справи в межах своєї території (міста, району), а окружні суди – в межах свого округу. Крім того, місцевим та окружним адміністративним судам підсудні різні види адміністративних справ, повідомляє Lb.ua.

Джерело:

Лівий берег

Залиште коментар