Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ визнав безапеляційні рішення місцевих судів неконституційними

21

Конституційний суд визнав неконституційною норму Кодексу адміністративного судочинства України, яка забороняє оскаржувати рішення місцевого загального суду в адміністративних справах.

Рішення КС оголосив голова суду Юрій Баулін.

Конституційний суд рекомендував Верховній Раді врегулювати це питання.

Норма про те, що рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах щодо рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає, була внесена до Кодексу адміністративного судочинства України в 2010 році.

У травні минулого року омбудсмен Валерія Лутковська оскаржила її в Конституційному суді. Вона визнала, що це положення обмежує право фізичних та юридичних осіб на апеляційне та касаційне оскарження.

В Україні право розгляду адміністративних справ розподілено між місцевими (районними, міськими, міськрайонними) судами і окружними адміністративними судами. Місцеві суди розглядають справи в межах своєї території (міста, району), а окружні суди – в межах свого округу. Крім того, місцевим та окружним адміністративним судам підсудні різні види адміністративних справ, повідомляє Lb.ua.

Джерело:

Лівий берег

Комментарии