Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КСУ після судової реформи позбувся повноважень офіційно тлумачити закони України

0 26

Конституційний Суд України після проведення частини судової реформи (щодо правосуддя) позбувся повноважень офіційно тлумачити закони України.

Таку позицію Конституційний Суд України виклав у ухвалі про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням Національної асоціації адвокатів України щодо офіційного тлумачення положень статей 45, 46 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в контексті положень частини першої статті 55 Конституції України (справа № 2-43/2016, від 08.11.2016 року № 70-у/2-16 року).

Розглядаючи питання про відкриття конституційного провадження у справі КСУ виходив із того, що Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» від 2 червня 2016 року № 1401-VIII, який набув чинності 30 вересня 2016 року, внесено зміни до Конституції України, зокрема до її статті 150.

Так, відповідно до статті 150 Конституції України до повноважень Конституційного суду України належить вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційності) законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, офіційне тлумачення Конституції України та здійснення інших повноважень, передбачених Конституцією України.

Отже, відповідно до Основного Закону України офіційне тлумачення законів України не належить до повноважень Конституційного Суду України.

З текстом ухвали Конституційного Суду України від 08.11.2016 року в справі № 2-43/2016 року можна ознайомитися за посиланням

Джерело:

НААУ

Залиште коментар