Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС замінив норму про смертну кару на довічне ув’язнення

0 15

Така норма поширюється на тих осіб, які були засуджені до її прийняття і має зворотну дію у часі. Таке рішення КС оприлюднило у вівторок, 1 лютого.

У ньому говориться, що положення закону “Про внесення змін до Кримінального, Кримінально-процесуального та Виправно-трудового кодексу України” від 22 лютого 2000 року, що смертна кара як вид кримінального покарання була замінена на довічне позбавлення волі “слід розуміти як пом’якшувальну кримінальну відповідальність і таку, що має зворотну дію в часі”, тобто поширюються на осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом України 1960 року, до набуття чинності цих змін, у тому числі на осіб, засуджених до смертної кари, якщо вирок не був виконаний.

З поданням з даного питання до суду звернулися Верховний суд і громадянин Микола Савчук.

Нагадаємо, у жовтні Євросоюз та Рада Європи закликали світове співтовариство підтримати ідею введення всесвітнього мораторію на смертну кару

На початку грудня Киргизія стала 73-м учасником міжнародної угоди про громадянські і політичні права, яка спрямована на скасування смертної кари.

За результатами січневого опитування росіян, більшість з них виступають за збереження смертної кари, але не з жорстокості, а “з милосердя”: вони вважають довічне ув’язнення куди більш суворим покаранням.

Теги:

смертна кара

Джерело:

ТСН

Залиште коментар