Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС визнав законним узгодження з Ющенком призначення керівництва МЗС

0 17

Конституційний Суд визнав конституційним указ про зобов’язання міністра закордонних справ узгоджувати з Президентом призначення керівництва Міністерства закордонних справ, Дипломатичної академії при МЗС і дипломатичних представників. Таке рішення суду оповістив голова КС Андрій Стрижак.

Згідно з рішенням КС, попереднє узгодження кандидатур на посаді у Міністерстві закордонних справ, передбачене в указі «Про деякі питання керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави», є процедурою узгодження дій МЗС із Президентом щодо призначення цих посадовців.

Ця процедура не підміняє рішення про призначення цих осіб на посаді як вольового акту посадовців або органів, до чиєї компетенції відноситься ухвалення таких рішень, і не може розглядатися як обов’язкова складова цього рішення.

Тому попереднє узгодження з Президентом кандидатур на керівні посади в МЗС не перешкоджає Кабінету Міністрів реалізувати свої повноваження щодо забезпечення здійснення зовнішньої політики держави, напрямку і координації роботи міністерств та щодо призначення на посаді перших заступників і заступників міністрів.

Таким чином, указ не суперечить Конституції.

Нагадаємо, 19 червня 2008 року 53 народних депутати звернулися у КС для оцінки конституційності указу «Про деякі питання керівництва зовнішньополітичною діяльністю держави».

На їх думку, Ющенко, видавши цей указ, вийшов за межі своїх повноважень і втрутився в передбачені статтею 116 Конституції повноваження Кабінету Міністрів, що суперечить принципу розділення державної влади на законодавчу, виконавчу і судову.

Джерело:

proUA

Залиште коментар