Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС визнав незаконною видачу допомоги безробітним через три місяці

0 16

Конституційний Суд 30 квітня визнав неконституційним положення закону про виплату допомоги по безробіттю з 91-го календарного дня особам, які звільнилися з останнього місця роботи за згодою сторін.

Рішення КС оповістив його голова Андрій Стрижак.

У своєму рішенні суд виходить з того, що внаслідок змін, внесених до закону «Про обов’язкове державне соціальне страхування у разі безробіття» громадяни, звільнені з останнього місця роботи за угодою сторін, втратили право на виплату їм допомоги по безробіттю з 8-го дня після їх реєстрації в установленому порядку в Державній службі зайнятості, а значить, і право на допомогу по безробіттю, яке у них з’явиться лише на 91-й календарний день.

Конституція ж не допускає при ухваленні нових законів або внесенні змін до вже діючих зменшення об’ємів існуючих прав і свобод.

Нагадаємо, в лютому Президент Віктор Ющенко направив в КС подання з проханням перевірити конституційність положень підпункту 13 пункту 4 розділу 1 закону «Про внесення змін до деяких законів України відносно зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення», який Верховна Рада прийняла в грудні 2008 року.

Ці положення передбачають, що громадянам, що втратили роботу, починається виплачуватися допомога на 91-й день після реєстрації на біржі праці.

Джерело:

proUA

Залиште коментар