Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС визнав неконституційним закон про продовження земельного мораторію

0 19

Конституційний Суд визнав неконституційним закон №639-VI «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів» в редакції від 4 лютого, передають «Українські новини».

Відповідне рішення КС оголосив його голова Андрій Стрижак в залі засідань.

КС мотивував своє рішення тим, що була порушена процедура набирання чинності цього закону.

Зокрема, у рішенні КС наголошується, що цей закон був прийнятий в цілому 23 грудня 2008 року, але Президент його не підписав і 14 січня повернув до парламенту зі своїми пропозиціями, після чого Верховна Рада частково врахувала пропозиції Президента і прийняла його в новій редакції 4 лютого.

Проте у зв’язку з тим, що не всі пропозиції були враховані, Президент наклав повторне вето до цієї редакції закону, яке було подолано парламентом 3 березня, внаслідок чого закон був прийнятий.

У зв’язку з цим КС вважає, що за остаточною датою прийняття закону слід вважати не 4 лютого, як нині, а 3 березня.

Прикінцеві положення цієї редакції закону встановлюють порядок і особливості підтримки Національним банком ліквідності комерційних банків, які надали кредити сільськогосподарським виробникам.

Зокрема, встановлюється, що НБУ повинен підтримувати ті банки, які продовжили кредити сільгоспвиробникам.

Окрім цього, прикінцеві положення цього закону продовжують дію мораторію на продаж землі сільгосппризначення до 1 січня 2010 року.

Нагадаємо, 20 березня Президент Віктор Ющенко направив до КС подання з проханням оцінити конституційність цього закону.

Джерело:

proUA

Залиште коментар