Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС визнав, що Тимошенко незаконно обмежила максимальний розмір пенсії

0 18

Конституційний Суд визнав неконституційним пункт 10 постанови Кабінету Міністрів №530 від 28 травня 2008 року «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», який встановлює максимальний розмір пенсій за віком, передають «Українські новини».

Відповідне рішення КС оголосив в залі судових засідань його голова Андрій Стрижак.

КС ухвалив таке рішення у зв’язку з тим, що відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» умови, норми і порядок пенсійного забезпечення передбачаються законом «Про пенсійне забезпечення», а порядок визначення розміру пенсійних виплат встановлюється лише законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При цьому положення вищезгаданого закону не містять обмеження максимального розміру пенсії.

Таким чином, на думку КС, Кабмін, прийнявши постанову №530, вийшов за рамки своїх повноважень.

Оскаржений пункт постанови встановлює, що максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до Митного кодексу, законів «Про державну службу», «Про Національний банк», «Про Кабінет Міністрів», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», «Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів» не може перевищувати 12 мінімальних розмірів пенсії за віком, встановлених відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Крім того, вказаний пункт постанови передбачає такий же рівень максимальної пенсії, призначеної відповідно до законів «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення».

При цьому, згідно даному пункту, максимальний розмір пенсії, призначеної відповідно до закону «Про прокуратуру», не може перевищувати 10 тис. гривень на місяць.

Нагадаємо, в лютому 59 народних депутатів направили до КС подання з проханням перевірити конституційність цієї постанови.

В грудні 2008 року Кабмін вніс на розгляд Ради законопроект, який передбачає обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок і індексації) на рівні 12 прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.

Джерело:

proUA

Залиште коментар