Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС визнав, що Рада неконституційно визначила дату виборів до парламенту Криму

0 25

Конституційний Суд визнав неконституційним визначення Верховною Радою дати проведення виборів до Верхової Ради Криму. Таке рішення КС оприлюднив 22 грудня, передають «Українські новини».

Таким чином, КС визнав неконституційним словосполучення «які будуть проведені в 2010 році» першої пропозиції пункту 1 розділу II «Завершальне положення» закону від 19 березня «Про затвердження змін до статті 22 Конституції Автономної Республіки Крим щодо повноважень Верховної Ради автономної республіки Крим».

Згідно з рішенням, у 1 пропозиції зазначеного пункту розділу 2 Верховна Рада зазначила рік проведення чергових виборів у Раду Криму, що є складовою датою проведення цих виборів, яку уповноважена встановлювати сама Верховна Рада Криму.

КС вважає, що, визначаючи при ухваленні закону час проведення виборів до представницького органу автономії, Рада втрутилася в компетенцію Ради Криму.

Рішення КС є обов’язковим для виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.

Нагадаємо, раніше Рада Криму попросила КС розглянути їх конституційне подання і визнати пункт 1 розділу II «Завершальні положення» закону України «Про затвердження змін до статті 22 Конституції Автономної Республіки Крим щодо терміну повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим» не відповідним Основному закону країни.

Термін повноважень депутатів Ради Криму, згідно з цим пунктом, збільшиться до 5 років тільки з наступного скликання, а термін діючого скликання, обраного у 2006 році, складає 4 роки.

Депутати Ради Криму вирішили, що дія справжнього закону на депутатський корпус Верховної Ради Криму 5 скликання не розповсюджується, і термін його повноважень також складає 5 років.

Джерело:

proUA

Залиште коментар