Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС вирішив, що прокуратура має право проводити слідство

0 23

Конституційний Суд визнав конституційним ведення попереднього слідства у кримінальних справах слідчими прокуратури і наявність слідчих в Генеральній прокуратурі, прокуратурі Криму, прокуратурах областей, міст та інших прирівняних до них прокуратурах.Таке рішення КС оповістив 16 вересня.

Таким чином, КС визнав конституційним положення статті 17 Закону «Про прокуратуру», яка передбачає функції попереднього слідства в органах прокуратури і наявність у відповідних структурах посад слідчих.

Раніше 46 депутатів Ради звернулися в КС з проханням визнати неконституційними положення статті 1, частини 1 статті 7, статей 8, 9, 10, частини 4 статті 14, статті 17, частини 1 статті 20, і частини 3 статті 29 Закону «Про прокуратуру».

Конституційний Суд припинив виробництво за всіма згаданими статтями, окрім 17, яку визнав конституційною.

Разом з тим КС звернув увагу Ради на необхідність законодавчої реалізації положень пункту 9 розділу 15 «Перехідні положення» Конституції, оскільки депутати просили перевірити вищезгадані положення закону про прокуратуру згідно цього пункту.

Нагадаємо, раніше 46 депутатів звернулися в КС з проханням розглянути конституційність положень Закону «Про прокуратуру».

Депутати вважають, що прокуратура після ухвалення Конституції, в якій дано вичерпний перелік повноважень прокуратури, продовжує виконувати й інші функції, не визначені Конституцією.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар