Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС виправдав привілеї для своїх суддів

0 17

Для призначення суддею Верховного Суду суддям Конституційного Суду не потрібен 15-річній стаж суддівської діяльності. Таке рішення КС було прийнято 12 липня й оприлюднено головою КС Анатолієм Головіним у середу.

Згідно із рішенням, положення закону “Про судоустрій і статус суддів” про те, що на суддів Конституційного суду не поширюється вимога про наявність 15-річного стажу роботи в посаді судді для призначення суддею Верховного Суду не суперечить Конституції.

Автори подання – 54 народних депутата – просили КС визнати неконституційним положення ч.2 ст.39 закону “Про судоустрій і статус суддів”, відповідно до якого суддею Верховного Суду може бути суддя КС. На їхню думку, це давало можливість одночасного заняття двох посад.

У рішенні КС говориться, що цим положенням “передбачене не сумісництво посад суддями КС у Верховному Суді, а розширений перелік підстав, які надають право претендувати на заняття посади судді у вищому судовому органі в системі судів загальної юрисдикції”.

Теги:

Конституційний суд України, Верховний Суд України

Залиште коментар