Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС відмовився розглядати на прохання Ющенка постанову Кабміну про викуп житла для пільговиків

0 34

Конституційний Суд відмовив у відкритті провадження за поданням Президента Віктора Ющенка про конституційність постанови Кабінету Міністрів № 684 від 17 червня про доручення Державній іпотечній установі викуповувати житло для пільговиків.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КС.

КС ухвалив відповідне рішення 18 листопада.

Кабмін цією постановою доручив ДІУ за рахунок коштів, отриманих у2007-2008 роках під держгарантії, викуповувати у 2009 році будинки, що будуються, зі ступенем готовності 70% і терміном здачі в експлуатацію до 25 грудня, а також готове житло для подальшої передачі його пільговикам.

Ющенко мотивував своє звернення до КС тим, що постанова Кабміну не відповідає Конституції, оскільки в даному випадку уряд взяв на себе повноваження Верховної Ради.

На думку Ющенка, згідно із законом про підтримку будівельної галузі в період кризи, підтримка будівництва житла до 2012 року здійснюється шляхом пільгового кредитування забудовників.

Постанова ж Кабміну передбачає фінансування завершення будівництва житла шляхом викупу його ДІУ, що не передбачено вказаним законом.

Таким чином, на думку Президента, уряд своїм підзаконним актом спробував здійснити регулювання ситуації, перевищивши свої повноваження.

Окрім цього, КС відмовив у відкритті провадження за поданням Ющенка в частині оцінки конституційності останнього абзацу пункту 4 порядку надання державних гарантій за зобов’язаннями ДІУ, затвердженого постановою Кабміну № 1094 від 3 серпня 2006 року.

Цей пункт передбачає, що ДІУ може використовувати позики для забезпечення житлом пільговиків шляхом проведення аукціонів на пониження ціни собівартості 1 кв. м житла або шляхом викупу готового житла.

КС відмовив у відкритті провадження у зв’язку невідповідністю конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією і законом «Про Конституційний Суд».

Нагадаємо, у липні Ющенко призупинив дію постанови Кабміну №684 і останнього абзацу пункту 4 порядку надання державних гарантій за зобов’язаннями ДІУ, затвердженого постановою Кабміну № 1094.

Одночасно Ющенко звернувся в КС з проханням перевірити їх конституційність.

Джерело:

proUA

Залиште коментар