Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС відібрав у президента природні монополії

0 11

Конституційний Суд визнав неконституційним створення і ліквідацію національних комісій регулювання природних монополій Президентом.

Таким чином КС визнав неконституційним положення абз. 1 ч. 1 ст.11 Закону «Про природні монополії».

Окрім цього, КС визнав неконституційним положення абзацу 2 частини 1 статті 11 вказаного закону про затвердження Президентом положень про національні комісії регулювання природних монополій.

Також КС визнав неконституційними положення частини 2 статті 11 вказаного закону про призначення і припинення повноважень голів нацкомісій регулювання природних монополій і їх членів Президентом.

Згідно з рішенням КС, під час ухвалення Верховною Радою закону «Про природні монополії» в 2000 році Президент, згідно Конституції, мав повноваження формувати центральні органи виконавчої влади і регламентувати їх діяльність.

Після конституційної реформи 2004 року повноваження щодо формування центральних органів влади були передані Кабінету Міністрів.

Оскільки нацкомісії регулювання природних монополій є центральними органами влади, то вказані положення статті 11 «Про природні монополії» не відповідають положенням Конституції.

Як повідомлялося, 60 депутатів Ради 6 травня звернулися до КС з проханням перевірити конституційність створення і ліквідації національних комісій регулювання природних монополій Президентом.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар