Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС ухвалив: пенсія пенсіонерам, що проживають за кордоном, повинна виплачуватися

0 12

Конституційний Суд визнав неконституційним право Пенсійного фонду або суду припиняти пенсійне забезпечення пенсіонерам на час їх проживання за кордоном. Таке рішення КС оприлюднив 8 жовтня, передають «Українські новини».

Таким чином, суд визнав таким, що не відповідає Конституції положення пункту 2 частини 1 статті 49, а також пропозиції 2 статті 51 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року.

Ці положення втрачають силу з дня ухвалення КС даного рішення.

Також КС звернув увагу Верховної Ради на необхідність приведення до відповідності з Конституцією положень інших законів, які регламентують виплату пенсій тим, що проживає у державах, з якими в України не укладені відповідні договори, а також ухвалення закону про відшкодування матеріальних і моральних збитків, нанесених фізичною або юридичною особою актами і діями, які визнані неконституційними.

Рішення КС є обов’язковим для виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.

Нагадаємо, раніше Верховний Суд попросив КС перевірити конституційність припинення пенсійного забезпечення на час проживання за кордоном

Зокрема, Верховний Суд звернувся з проханням перевірити конституційність пункту 2 частини 1 статті 49 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і пропозиції 2 статті 51 цього закону.

У них йдеться, що під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому випадку, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою.

Джерело:

proUA

Залиште коментар