Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС ухвалив: пенсія пенсіонерам, що проживають за кордоном, повинна виплачуватися

12

Конституційний Суд визнав неконституційним право Пенсійного фонду або суду припиняти пенсійне забезпечення пенсіонерам на час їх проживання за кордоном. Таке рішення КС оприлюднив 8 жовтня, передають «Українські новини».

Таким чином, суд визнав таким, що не відповідає Конституції положення пункту 2 частини 1 статті 49, а також пропозиції 2 статті 51 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року.

Ці положення втрачають силу з дня ухвалення КС даного рішення.

Також КС звернув увагу Верховної Ради на необхідність приведення до відповідності з Конституцією положень інших законів, які регламентують виплату пенсій тим, що проживає у державах, з якими в України не укладені відповідні договори, а також ухвалення закону про відшкодування матеріальних і моральних збитків, нанесених фізичною або юридичною особою актами і діями, які визнані неконституційними.

Рішення КС є обов’язковим для виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено.

Нагадаємо, раніше Верховний Суд попросив КС перевірити конституційність припинення пенсійного забезпечення на час проживання за кордоном

Зокрема, Верховний Суд звернувся з проханням перевірити конституційність пункту 2 частини 1 статті 49 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і пропозиції 2 статті 51 цього закону.

У них йдеться, що під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому випадку, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою.

Джерело:

proUA

Комментарии