Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС сьогодні приступить до тлумачення поняття «Найвищий судовий орган»

0 17

Конституційний Суд у четвер, 25 червня, почне розглядати у формі усного слухання справу про офіційне тлумачення термінів «найвищий судовий орган», «вищий судовий орган» і «касаційне оскарження», що містяться в Конституції.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби КС.

Суддя-доповідач у цій справі – Петро Стецюк.

Відповідне подання в КС зробили 46 депутатів Верховної Ради, що обгрунтували його необхідність неоднаковим розумінням цих термінів на практиці.

Зокрема, депутати відзначають, що Верховний суд разом з касаційним виробництвом у цивільному і кримінальному судочинстві здійснює повторне касаційне виробництво в господарському і адміністративному процесі.

Депутати відзначають, що останні види касаційного виробництва не згадуються в Конституції, а такий дуалізм призводить до того, що інколи правові позиції вищих спеціалізованих судів і Верховного суду відрізняються.

Нагадаємо, у лютому 46 депутатів Ради попросили КС дати офіційне тлумачення поняттю «Найвищий судовий орган», яке міститься в частині 2 статті 125 Конституції.

Джерело:

proUA

Залиште коментар