Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС просять розтлумачити, чи має право депутат входити і виходити з коаліції

0 14

50 народних депутатів просять Конституційний Суд розтлумачити норми Конституції щодо права народного депутата на індивідуальне входження і вихід з коаліції. Про це повідомила прес-служба КС.

Відповідне подання надійшло до КС у понеділок.

Зокрема, парламентарії просять Суд розтлумачити частину 6 статті 83 Конституції відносно участі народного депутата у формуванні коаліції депутатських фракцій і його права індивідуально увійти або вийти з складу такої коаліції.

Згідно регламенту КС, конституційне подання передане до секретаріату Суду.

Крім того, 120 народних депутатів просять Конституційний Суд розтлумачити положення Основного закону про формування коаліції депутатськими фракціями, до складу яких входять більшість депутатів, в системному зв’язку з нормами про імперативний мандат (права політичної партії або блоку припиняти повноваження депутата, вибраного за її списком). Відповідне подання надійшло до суду також сьогодні.

Депутати просять суд розтлумачити положення частини шостої (коаліція формується депутатськими фракціями, до складу яких входять більшість депутатів) і дев’ятої (підстави формування, організації діяльності і припинення діяльності коаліції встановлюються Конституцією і регламентом парламенту) статті 83 в системному зв’язку з пунктом 6 частини 2 статті 81 Конституції (повноваження депутата припиняються достроково у разі невходження або виходу його з фракції політичної сили, за списком якої він був обраний).

Нагадаємо, 105 народних депутатів від фракції Партії регіонів просять Конституційний Суд роз’яснити існування коаліції при входженні до неї менше 226 депутатів.

Партія регіонів закликає Яценюка оголосити в парламенті про фактичний статус коаліції.

Раніше фракція «Наша Україна – Народна Самооборона» заявляла про намір своїх депутатів просити КС розтлумачити норми Конституції про можливості індивідуального виходу з коаліції депутата, який залишається у фракції, що входить до коаліції.

6 червня депутати Ради Ігор Рибаков (фракція БЮТ) і Юрій Бут (фракція НУНС) повідомили про рішення вийти з складу коаліції.

Після виходу двох депутатів Ради з складу коаліції там тепер налічується 225 депутатів.

Парламентська більшість повинна включати мінімум 226 депутатів.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар