Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС обіцяє за місяць сказати, чи легітимний Кабмін Тимошенко

0 17

Конституційний Суд докладе усіх зусиль, аби в місячний термін ухвалити рішення у справі за поданням Президента щодо офіційного тлумачення Конституції в частині повноважень парламентської коаліції з формування уряду.

Про це повідомив голова Конституційного Суду Андрій Стрижак на зустрічі зі співдоповідачами моніторингового комітету ПАРЄ Ренатою Вольвенд і Сабіною Лойтгойзер-Шнарренбергер, повідомили «proUA» у прес-службі КС.

Стрижак вкотре наголосив, що поспішати у таких питаннях судді не мають права, оскільки їхні рішення не можна оскаржити, вони остаточні. Також, зазначив він, не варто думати, ніби на КСУ чиниться політичний тиск.

«Зараз Конституційний Суд є одним з найстабільніших органів держави, працює неупереджено, керуючись лише Конституцією», – наголосив Стрижак.

В свою чергу, представники моніторингового комітету поцікавилися також наскільки реальною є можливість проведення в Україні референдуму з метою прийняття нової Конституції. На що Стрижак зазначив, що свого часу Конституційний Суд дав тлумачення цій нормі і постановив, що «народ як носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні може реалізувати на всеукраїнському референдумі за народною ініціативою своє виключне право визначати і змінювати конституційний лад в Україні шляхом прийняття Конституції України у порядку, який має бути визначений Конституцією і законами України».

За словами голови КСУ, за нині діючим Основним Законом прийняття нової Конституції на референдумі неможливе.

Нагадаємо, Президент Віктор Ющенко попросив КС розтлумачити положення Конституції України, які стосуються формування уряду після створення коаліції.

Ющенко вважає, що деякі положення Конституції потребують роз’яснення, оскільки сформована у Верховній Раде 6 скликання коаліція депутатських фракцій БЮТ, НУНС і Блоку Литвина не внесла Президентові пропозицій про формування уряду, що свідчить про неоднозначне розуміння положень Конституції і є підставою для його офіційного тлумачення КС.

16 грудня 2008 фракцій БЮТ, НУНС і БЛ у Раді уклали коаліційну угоду.

При цьому діючий Кабмін під керівництвом прем’єр-міністра Юлії Тимошенко приступив до обов’язків 18 грудня 2007 року.

Джерело:

proUA

Залиште коментар