Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС Молдови підтвердив правомірність розпуску парламенту.

0 18

Конституційний суд (КС) Молдови підтвердив правомірність розпуску парламенту XVII скликання і оголошення дострокових парламентських виборів. Розглянувши сьогодні запит діючого президента Молдови Володимира Вороніна про розпуск парламенту, судді КС Молдови констатували наявність обставин, що виправдовують розпуск найвищого законодавчого органу XVII скликання і оголошення дострокових парламентських виборів.

Як повідомив голова КС Молдови Дмитро Пулбере, причиною для розпуску найвищого законодавчого органу країни нинішнього скликання є та обставина, що парламент двічі не зміг обрати нового президента, і, згідно з Конституцією Молдови, в цьому випадку він повинен бути розбещений. Згідно з Конституцією Молдови, перш ніж розпустити парламент, КС повинен визначити, чи є для цього відповідні підстави. На підставі рішення КС Молдови президент країни призначить дату нових виборів до парламенту.

Очікується, що указ про розпуск парламенту нинішнього скликання і проведення дострокових парламентських виборів президент Молдови В.Воронін може підписати вже сьогодні або 15 червня. Вибори можуть бути призначені ним на 26 липня або на 2 серпня 2009 р. Дострокові парламентські вибори повинні відбутися протягом 45 днів після розпуску найвищого законодавчого органу.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар