Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС дозволив заарештовувати народних депутатів без згоди Ради

0 30

Конституційний Суд визнав конституційним законопроект №1375 «Про внесення змін до Конституції України» (про обмеження депутатської недоторканності). Таке рішення оповістив голова КС Андрій Стрижак.

КС визнав конституційним передбачене цим законопроектом виключення з Конституції положень про те, що народні депутати не можуть без згоди парламенту бути затримані, заарештовані і притягнуті до кримінальної відповідальності.

За Конституцією, законопроект про внесення змін до неї розглядається Радою за наявності висновку КС про відповідність цього законопроекту вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

Стаття 157 передбачає, що Конституція не може бути змінена, якщо зміни передбачають відміну або обмеження прав і свобод громадянина і якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України.

Згідно положенням статті 158 Основного закону, якщо законопроект про внесення змін до Конституції розглядався Радою і не був прийнятий, то він повторно може бути поданий до парламенту не раніше ніж через рік з дня ухвалення рішення по цьому законопроекту.

Нагадаємо, 20 березня Рада 226 голосами прийняла і відправила до КС на оцінку законопроект № 1375 «Про внесення змін до Конституції України» (про обмеження депутатської недоторканності).

Відміна депутатської недоторканності була однією з передвиборних обіцянок Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона».

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар