Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КС дозволив розширити повноваження Рахункової палати

0 18

Конституційний Суд визнав конституційним передачу Рахунковій палаті права контролювати доходи державного бюджету.

Відповідне рішення суд ухвалив 21 травня, але оголосив 23 травня, повідомили “Українські новини”. Висновок зачитав голова Конституційного суду Анатолій Головін.

Згідно з рішенням суду, законопроект, яким пропонується внести зміни до статті 98 Конституції і доручити Рахунковій палаті від імені ВР здійснювати контроль за надходженнями коштів, їх використанням у держбюджеті, що не суперечить статтям 157 і 158 Конституції, а значить, є абсолютно законним.

Крім того, у мотивувальній частині рішення зазначається, що розширення конституційних повноважень Рахункової палати жодним чином не обмежує права і свободи людини і громадянина, і не спрямоване на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

Як відомо, у квітні Рада просила КС перевірити конституційність законопроекту № 2049, яким пропонується уповноважити Рахункову палату здійснювати контроль за надходженнями коштів до державного бюджету.

У вересні 2012 року Кабінет Міністрів ініціював внесення змін до Конституції в частині розширення повноважень Рахункової палати та надання їй повноважень контролю доходів державного бюджету.

Даний проект був внесений на розгляд Конституційної асамблеї, яка підтримала ініціативу.

Залиште коментар