Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Критичний стан фінансування адміністративних судів у 2009 році паралізує їхню роботу

0 17
Такого висновку дійшли на конференції суддів адміністративних судів України, що відбулася 18 травня 2009 року. У зверненні конференції до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховного Суду України та Голови Державної судової адміністрації України йдеться про те, що із самого початку діяльності адміністративні суди зіткнулися з проблемою недостатнього фінансування. Протягом 2006-2009 років бюджетні призначення на утримання адміністративних судів України задовольняли потребу лише на 8-40 відсотків, залежно від напряму їх використання.
У зверненні також наголошується на різкому зменшенні видатків на утримання адміністративних судів порівняно з минулим роком. І це при тому, що цього року розпочали процесуальну діяльність усі 27 окружних і 7 апеляційних адміністративних судів. Незважаючи на те, що матеріально-технічну базу адміністративних судів ще не створено, видатків розвитку на 2009 рік взагалі не передбачено.
На переконання делегатів конференції, критичний стан фінансового забезпечення адміністративних судів у 2009 році практично паралізує їхню роботу. Зокрема, для відправлення поштової кореспонденції в одній справі необхідно 31,90 гривні (якщо у справі є один позивач і відповідач). Тобто у середньому на один день для відправлення кореспонденції в окружному адміністративному суді необхідно 1,5 тис. гривень, або 30,0 тис. гривень на місяць. Таким чином, бюджетні призначення адмінсудів не задовольняють навіть першочергової потреби – можливості відправлення поштової кореспонденції, не говорячи про необхідність закупівлі паперу, дисків, оплати послуг зв’язку, оплату праці. 
Разом із тим, як відзначається у зверненні, під час аналізу бюджетних призначень судової гілки влади 2009 року чітко простежується упереджений підхід до фінансового забезпечення адміністративних судів. Так, наприклад, кошти на утримання  місцевих і апеляційних господарських судів перевищують видатки на фінансування місцевих і апеляційних адміністративних судів на 30 відсотків.
У зв’язку із наведеним конференція суддів адміністративних судів України закликала керівництво країни збільшити видатки на утримання адміністративних судів при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік».

Залиште коментар