Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кримінальний кодекс для дітей продемонстрували під час круглого столу

0 18

Центр розвитку суспільства в рамках Програми правового виховання дітей розпочав цикл круглих столів всією Україною. На цих зустрічах обговорюються ефективні методи запобігання дитячій злочинності та злочинам проти дітей. Перший такий захід пройшов у Києві, 21 вересня, повідомляє прес-служба МВС України.

В роботі круглого столу взяли участь Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко; представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина; начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко; представники Міністерства Юстиції; профільних комітетів Верховної Ради України; посольств та міжнародних організацій, благодійних фондів, громадських об’єднань тощо.

Метою Програми правового виховання дітей є підвищення рівня правових знань учнів та профілактика злочинності серед підлітків. Для

 підвищення правових знань учнів та профілактики злочинності серед підлітків Центр розвитку суспільства й розпочав Програму правового виховання дітей, яку вже підтримав Благодійний фонд імені Юрія Кравченка. Перший крок реалізації програми вже здійснено – у світ вийшов унікальний посібник «Кримінальний кодекс для дітей». У навчальному посібнику вперше в Україні зроблено спробу пояснити зовсім не дитячі речі доступною для дітей мовою. У ньому розглядаються ті злочини, відповідальність за які несуть неповнолітні. Інформація подана в ігровому, легкому для розуміння викладі, та яскраво проілюстрована. Крім того, на базі цього посібника розроблено навчальний курс «Запобігання ранній злочинності» для учнів 7-х класів.

 

Під час роботи круглого столу начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко ознайомив присутніх з Концепцією реформування кримінальної міліції у справах дітей (КМСД) та створення на її базі ювенальної міліції. Керівник підрозділу навів приклад розробленої моделі покращення послуг у сфері кримінальної юстиції щодо неповнолітніх.

Просвітницьку кампанію в рамках Програми правового виховання дітей Центр розвитку суспільства планує провести під час подібних круглих столів у Львові, Одесі, Харкові, Донецьку та Дніпропетровську.

 

Теги:

ювенальна юстиція

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар