Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кримінальне право для кібер- злочинів хочуть доопрацювати

0 65

Норми кримінального права, які регулюють злочини, пов’язані з комп’ютерними системами, пропонують удосконалити.

Відповідна пропозиція міститься в проекті закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України про відповідальність за посягання у сфері інформаційної безпеки. Проект зареєстрований в парламенті 9 грудня 2011 року під N9575.

Ініціатором виступив Володимир Олійник (Партія регіонів).

Зокрема, автори відзначають, що не можна говорити про ефективне вживання кримінального права, коли в практиці біля третини вироків за порушення ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерної техніки і мереж електрозв’язку) є засудженням за неправомірне підключення до телефонної або телевізійної мережі. А більше половини вироків, пов’язаних із справами по поширенню шкідливих програм, винесена у справах, пов’язаних з продажами заражених дисків – “принципово застарілою і украй непоширеною формою поширення подібної продукції в реальності”.

Серед причин, спонукаючих вносити зміни до УКУ, – те, що більше половини всіх судових рішень виноситься по діях, суспільна загроза від яких спірна. Це пояснюється тим, що в законодавстві відсутні чіткі критерії суспільної загрози від порушень у сфері комп’ютерних систем.

Теги:

кримінальне право, кібер-злочинність

Залиште коментар