Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кредитним спілкам заборонять залучення депозитів

0 17

Як повідомляє “Коммерсантъ-Украина”, НБУ підготував проект концепції, реалізація якої обмежить кредитні спілки в можливості залучати вклади від населення, тому що такі вклади не мають гарантій повернення. Кредитні спілки зможуть видавати позики лише за рахунок пайових внесків своїх учасників. Залучати депозити зможуть кооперативні банки з ліцензією НБУ, які планується створювати шляхом консолідації невеликих кредитних спілок (КС). “Оскільки кооперативні банки підпадають під дію закону “Про банки і банківську діяльність”, на них поширюються механізми підтримки ліквідності через рефінансування НБУ і обов’язок участі у фонді гарантування вкладів фізичних осіб”, – наголошується в листі.

За даними Нацкомфінпослуг, на кінець 2011 року в державному реєстрі значилося 613 КС, власний капітал яких складає в сумі 942 млн грн. Необхідність реформування системи стала очевидна після ряду банкротств кредитних союзів, що почалися з 2010 року. Більш всього увагу громадськості привернуло банкротство КС “Фортеця” і введення тимчасової адміністрації в “Перше кредитне товариство”. За даними Нацкомфінпослуг, за останні два роки з ринку пішло близько 150 КС.

У адміністрації президента ініціативу НБУ підтримують. “Ми виходимо з того, що кредитні спілки або повинні еволюціонувати і стати звичайними банками, або залишатися в нинішньому стані, але без права залучати депозити”, – сказала виданню Ірина Акімова.

 

Теги:

кредитна спілка, НБУ, депозит

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар